Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

webasto thermo TOP Z/C -D montaż
(1 przeglądających) (1) Gość
NEUROLOGIA

TEMAT: webasto thermo TOP Z/C -D montaż

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 1 października 2013 11:52 #152315

kosma_r napisał:
Jak już o WEBASTO mowa - kogo możecie polecić w Wawie lub okolicy celem wyceny i montażu mokrego WEBASTO w Defie 300Tdi? Na Allegro są zestawy - używany piecyk i nowy osprzęt, ale kto weźmie odpowiedzialność za montaż używki?




montaż tego całego ustrojstwa to jakieś 4-5 rob/h dla nie wprawnego majsterkowicza jak ja w D2 gdzie jest więcej zabawy z klimatronikiem

ogarnij sam lub zleć w garażowni .... serwis webasto nie założy ci twej
używki bo nie da gwarancji ...

oczywiście jak mówimy o rozsądnych kosztach ...

dla potomnych wiedza iż koszt używki z ryzykiem z całym osprzętem + wiącka od speca do klimatronika to jakieś 500-700 PLN-ów ( bez bajerów czyt. orgin, piloty itp )

im zimniej to tym trudniej o dobre ceny ... i dobry używek ...

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 1 października 2013 12:02 #152320

PiotrVN napisał:


koszt używki z ryzykiem z całym osprzętem + wiącka od speca do klimatronika to jakieś 500-700 PLN-ów ( bez bajerów czyt. orgin, piloty itp )

im zimniej to tym trudniej o dobre ceny ... i dobry używek ...

Gdzie za taką kasę można zanabyć? Na All-o to raczej bliżej 2000PLN

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 1 października 2013 12:22 #152323

bo i pora już zimowa

ale ja wyrwałem też późno namówiony przez lobby webastyczne z demontażu z rozbitego frelandera z całym bałaganem
nawet część przewodów wykorzystałem nie kupując orginalnych właściwie dopasowując zakręty zdemontowanego pająka ..

tak więc tak szukaj .. ci co mają serwisy webasto wiedzą ile kosztuje nówka sztuka
i za używkę krocie wołają

pompkę tylko nev kupiłem ... i proporcjonalnie drogo było..
pozostałe to drobiazgi wężyki ...w D2 jeszcze ta wiązka do klimatronika ale to zbytek bo można i samemu wydziergać


praca ... własna bo to jakieś tajemne moce nie są ...
sterowanie z pilota bramowego ... do 400 m

ale można i przez GSM co chodzi mi jeszcze po głowie
Ostatnio zmieniany: 1 października 2013 13:00 przez PiotrVN.

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 4 października 2013 08:13 #152697

Witam, ja też podczepie się pod temat.Jestem zielony w sprawach webasto.Gdzie w wawie można zlecić montaż z udzieleniem gwarancji i jaki model nowego webasto kupić taniej?

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 4 października 2013 16:42 #152754

Wszystko co trzeba wiedzieć o Webasto znajdziecie tu:
ogrzewaniepostojowe.net.pl/instalacja.php

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 10 września 2014 14:38 #201652

PiotrVN napisał:
montaż tego całego ustrojstwa to jakieś 4-5 rob/h dla nie wprawnego majsterkowicza jak ja w D2 gdzie jest więcej zabawy z klimatronikiem


Mam pytanie: nie masz może gdzieś jakiejś instrukcji montażu do D2 td5?
Jakieś porady praktyczne?
Można prosić o podpowiedź dotyczące podłączenia nawiewów?
Z góry dziękuję w imieniu swoim i potomnych

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 10 września 2014 22:24 #201711

Przyłączam się z prośbą
Zimno się robi
A z głupia front jak rozpoznać czy nie mam fabrycznie gdzie to montowali i jak zrobione sterowanie
Pozdro

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 11 września 2014 06:58 #201720

Z tego co się zdążyłem zorientować piec montuje się na przegrodzie przed pasażerem. Są tam od razu węże od nagrzewnicy w które trzeba się wciąć. Podłączenie elektryczne samego pieca nie jest chyba skomplikowane - stały plus.
Według instrukcji instalacji do Defa td5 pompka paliwa idzie z tyłu na belkę, przewód paliwowy podłącza się pod taki wystający cycek (trzeba go potraktować nożem) pod deklem w bagażniku.
Wydech pod samochód, zegar do środka. Tylko nie mam pojęcia jak wiatraki podłączyć

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 11 września 2014 19:43 #201789

tylko pamiętajcie koledzy aby przewód od pompki paliwa do pieca nie za gruby dać bo bedą problemy, najlepiej przekrój w środku 2mm

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 21 października 2015 22:39 #256603

odświeżę kotleta, jako że sam będę montował u siebie podaje link do opisu instalacji i instrukcji montażu Webasto Thermo top Z/C w Land Rover Discovery 2

dysk.onet.pl/link/qEZs4

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 21 października 2015 23:45 #256608

skiper napisał:
odświeżę kotleta, jako że sam będę montował u siebie podaje link do opisu instalacji i instrukcji montażu Webasto Thermo top Z/C w Land Rover Discovery 2




A tu wszystko w 1 pdf :)
Ostatnio zmieniany: 21 października 2015 23:52 przez Kabar.

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 29 stycznia 2016 12:31 #271764

A gotowe wiązki od tych instrukcji gdzie się nabywa?

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 29 stycznia 2016 13:32 #271779

vip napisał:
A gotowe wiązki od tych instrukcji gdzie się nabywa?
Nie będzie to coś takiego? Wygląda podobnie... allegro.pl/webasto-thermo-top-komplet-diesel-pilot-analogowe-i5951800616.html#imglayer

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 29 stycznia 2016 13:41 #271785

A spróbuj TUTAJ uderzyć

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 19 kwietnia 2016 13:28 #288290

zima przejszła, czas się rozejrzeć za ogrzewaniem, brak go
czy coś takiego będzie pasowało do D2?
da rade ogrzać?
typ niby ten sam, wygląd też...

allegro.pl/webasto-thermo-top-z-c-d-diesel-ogrzewanie-mazda-6-i5578673667.html

a tu land rover, ale cena wyżasza...

allegro.pl/webasto-awr7114-land-rover-discovery-2-ii-td5-i5709148172.html
Ostatnio zmieniany: 19 kwietnia 2016 13:31 przez wigga.

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 19 kwietnia 2016 13:48 #288298

Brak pompy cyrkulacyknej
Większość używek z allegro nie działa poprawnie ...
Ale sa całkowite trupy
Druga sprawa to elektronika ....ma być analogowa...
Z zewnątrz mogą być identyczne ....

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 19 kwietnia 2016 14:34 #288311

Kurna, to gdzie kupować?

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 19 kwietnia 2016 15:24 #288322

wigga napisał:
Kurna, to gdzie kupować?



muszę sprawdzić u znajomego... było jeszcze parę sztuk....

Ale każde i tak trzeba wcześniej sprawdzić programem...
Czy błędów nie generuje.... potrafi elektronika nie działać, wentylator, świeca, palnik może być zmęczony...

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 20 kwietnia 2016 10:08 #288477

wigga napisał:
Kurna, to gdzie kupować?


Szkoda, że mieszkasz nieco daleko od Poznania. My tu mamy takiego magika, który zawodowo zajmuje się webastami.
Za te ceny, które masz w linkach, to kupisz tylko ZŁOM i do tego niekompletny - w skład takiego Thermo Top powinien wchodzić sam piec z pompką płynu chłodzącego i filterkiem powietrza, w nim elektronika najlepiej analogowa, pompka paliwa, wiązka elektryczna z bezpiecznikami i kostkami do pieca, pompki paliwa, nawiewu wnętrza i "zegara sterującego", komputera diagnostycznego, przewody i złączki paliwowe, wspornik do mocowania pieca, kompletny układ wydechowy i chyba najważniejsze - "zegar sterujący" (w różnych wersjach, do sterowania na pilota z bardzo dużej odległości włącznie)... Chyba o niczym nie zapomniałem.
...a to co masz na aukcja internetowych, to ściema - sam piec i do tego wątpliwej sprawności technicznej i wątpliwego ukompletowania. Ja z doświadczenia wiem, że za kompletne, sprawdzone i poprawnie działające Webasto bez 1000 PLN nie masz co podchodzić.

Jeżeli chcesz kontakt telefoniczny do specjalisty, który doradzi i u którego kupisz ogrzewanie (kompletne i sprawne), to daj znać - wyślę Ci numer.

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 23 kwietnia 2016 20:15 #289173

dodam coś od siebie, piecyk z mazdy na 99% jest w super stanie i sprawny ale ma 2 wady jest sterowany cyfrowo i niema pompki obiegowej,takie piee kupuje sie ale za 100zł,jak sie człowiek droche oczyta to do 500zł złoży sobie ładny komplet z palcem w nosie,np piec z bmw X5 rok 2006(super stan) koszt 100-200zł jest sterowany cyfrowo ale za 50zł webastator przerobi go na analog(uwaga tylko cyfrówki z bmw da sie programować na analog) do tego nowa pompka wody 150zł, pompka paliwa 50zł,sterowanie z pilotem do 100zł sie spokojnie znajdzie,aha i niemożna być pewnym że zestaw za 1500 bedzie lepszy od takiego jak napisałem bo dużo handlarzy picuje piece na potęge z takich parchów zagrzybiałych robią szkiełkowanie i nóweczki a w środku to już nikt niewie co siedzi bo świece i pompki w tych piecach są jak żarówki działają i nikt niewie kiedy przestaną 2 razy mi sie zdarzyło że nowa świeca w piecu nie wytrzymała sezonu...
Moderatorzy: cobra75
Wygenerowano w 0.28 sekundy
 

Wszelkie prawa zastrzeżone - logo landklinika.pl chronione jest prawem autorskim. Wykorzystywanie bez pisemnego zezwolenia zabronione.