Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

webasto thermo TOP Z/C -D montaż
(1 przeglądających) (1) Gość
NEUROLOGIA

TEMAT: webasto thermo TOP Z/C -D montaż

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 12 grudnia 2017 13:40 #390482

A tak przy okazji, jakich piecyków szukać żeby były nadwyraz proste? Te najprostsze modele sterowane są jednym przekaźnikiem czy występuje tam już jakaś elektronika?
Nie potrzebuję żadnego zegara, zwykły włącznik tak jak w Autosanach było Patrzę modele na ON i PB.
Piecyki z demontażu z różnych aut są możliwe do ponownego montażu w innych autach?

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 12 grudnia 2017 17:09 #390507

nadwyraz prostych niema bo wszystkimi steruje elektronika mniej lub bardziej zaawansowana, na przełącznik to trzeba szukać pieca analogowego, najpopularniejszy w osobówkach jest thermo top Z C i E (są to konstrukcyjnie te same piece różniące się mocą i zastosowaniem) najwięcej do tego części w razie W

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 12 grudnia 2017 22:56 #390677

szukam fotki montażu webasta w komorze silnika Defendera TD5

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 17 grudnia 2017 20:25 #391492

Chudy napisał:
szukam fotki montażu webasta w komorze silnika Defendera TD5

Sam sobie zrobiłem. Montarz webasta zają cały dzień. Piec kupiony od gościa ze świdnika, ładnie zregenerowany, ładnie zrobiona i dobrze opisana wiązka. Do defa trzeba było przedłużyć przewod do akumulatora i przewód do pompki paliwa
.

http://landklinika.pl/index.php?option=com_community&view=photos&task=photo&userid=536&albumid=1121&Itemid=144#photoid=10300
http://landklinika.pl/index.php?option=com_community&view=photos&task=photo&userid=536&albumid=1121&Itemid=144#photoid=10299
Ostatnio zmieniany: 17 grudnia 2017 20:26 przez Chudy.

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 18 grudnia 2017 00:48 #391611

Ładnie wygląda i sam piec i montaż.
Ciekaw jestem czy kolano 90* nie będzie nadmiernie blokować przepływu płynu. W handlu dostępne są dedykowane sprężyny pomagające zrobić odpowiedni łuk dla węży.

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 18 grudnia 2017 11:57 #391638

Tak z ciekawości ile trzeba zainwestować w piecyk po regeneracji

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 18 grudnia 2017 12:20 #391639

1500 z zegarem i sterowaniem pilotem

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 18 grudnia 2017 16:38 #391670

jaki zegar i jaka centralka z pilotem?

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 18 grudnia 2017 17:06 #391674

zegar webasto jajo, a piloty jakieś uniwersalne
Ostatnio zmieniany: 18 grudnia 2017 17:07 przez Chudy.

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 18 grudnia 2017 17:14 #391675

Dzięki

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 18 grudnia 2017 20:15 #391696

jakby ktoś taki piecyk chciał nabyć po renowacji to posiadam za 500pln (sam piecyk z pompą wody) resztę instalacji można sobie sklecić samemu za ok 300zł jak ktoś niema
Ostatnio zmieniany: 18 grudnia 2017 20:16 przez inferno.

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 27 grudnia 2017 21:20 #392962

W razie potrzeby mam całą instrukcję montażu thermo top włącznie ze schematami do d2 w jezyku niemieckim . Jak cos to priv

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 4 stycznia 2018 22:12 #394716

Potrzebuję pomocy przy rozkmince Webasto Thermo Top C.
Objaw jest taki. Webasto na zimnym silniku nie odpala z zegara i pilota. Robi tylko proces testowy i sie wyłącza, ale jak na chwilke odpale silnik i zgaszę po paru minutach to przy ponownym właczeniu z pilota odpala się piec i działa.
Podejżenie mam do aku, że nie trzyma, ale dzis jak podpiołem mierni i zmierzyłem napięcie przy próbie odpalenia to wynosiło 12,2V.
Może też byc przyczyną kwestaia zasilania paliwem? Jak po włączeniu zapłonu pompa w zbiorniku popracuje to może ciśnienie w układzie ma jakiś wpływ na podawanie paliwa do pompki od webasta.
Może znacie kogoś z Warszwy lub oklic żeby zdiagnozował co to może być za ustrojstwo.

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 5 stycznia 2018 20:19 #394988

kabel do diagnozy kosztuje 25zł, program webasto thermo test jest darmowy w sieci, sam możesz sobie go podłączyć i będziesz miał jasną sytuacje

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 8 lutego 2018 18:19 #401409

Ma ktoś może zdjęcie lub numer katalogowy uchwytu mocującego piec do grodzi w D2-Td5 ?

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 8 lutego 2018 18:52 #401411

Możesz przymocować kątową blaszką taką montażową do skręcenia drewnianych profili paduje jak ulał

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 8 lutego 2018 19:44 #401420

misha napisał:
Ma ktoś może zdjęcie lub numer katalogowy uchwytu mocującego piec do grodzi w D2-Td5 ?


przypomij mi sie jutro - mam na kompie w pracy

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 8 lutego 2018 22:34 #401462

robiłem u nich piec w D3
dobre fachmany

www.ogrzewania.pl
Ostatnio zmieniany: 8 lutego 2018 22:35 przez TomekW.

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 9 lutego 2018 08:13 #401480

misha napisał:
Ma ktoś może zdjęcie lub numer katalogowy uchwytu mocującego piec do grodzi w D2-Td5 ?


wygooglaj sobie -> JEU 100170

Odp: webasto thermo TOP Z/C -D montaż 9 lutego 2018 10:45 #401499

spasiba balszoje.
Moderatorzy: cobra75
Wygenerowano w 0.22 sekundy
 

Wszelkie prawa zastrzeżone - logo landklinika.pl chronione jest prawem autorskim. Wykorzystywanie bez pisemnego zezwolenia zabronione.