Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W
(1 przeglądających) (1) Gość
NEUROLOGIA

TEMAT: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W

Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 17:15 #455021

Jak to po wakacyjnych wyjazdach zacząłem motać patenty z cyklu czego brakuje w zajebistej wyprawówko/wyjazdówce i wyszło ,że brakuje prądu by bezstresowo stać w jednym miejscu z włączona lodówka kompresorową . Drugie aku raczej nie wchodziło w grę , bo już mam 110ah AGMa , czyli idziemy w panel. Skanowanie internetu pokazało ,że paneli róznistych jest w pik , ale potrzeba miejsca na bagażniku, a u mnie jeździ już namiot dachowy , skrzynka + kanister 20litrów na wodę. Czyli odpada . Pojawił się pomysł wysuwanego z pod bagażnika , ale rzecz komplikuje słońce , które jest albo z tej strony albo z tamtej . Gupi Kopernik .
I w akcie rozpaczy zacząłem skanować chiński portal handlowy a mym oczom ukazał się taki fant
pl.aliexpress.com/item/32973276461.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4346d19eHtKK40&algo_pvid=ed0d0501-dbf8-4fb4-a56f-db28be6ddca8&algo_expid=ed0d0501-dbf8-4fb4-a56f-db28be6ddca8-0&btsid=88cfc853-47fe-450f-a0e1-0b8e4081a30a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_6,searchweb201603_52
Szybka decyzja biorę , wysyłka z Pl po 4 dniach od zamówienia u mnie w rękach , a w sumie na masce
.
Opakowanie profeska , sterownik , okablowanie trzeba testować.
Wstępny test pokazał ,że w takiej opcji

rzucony byle jak na masce w nie najmocniejszym słońcu na regulatorze pokazuje 14,1-14,2V . To chyba nie jest źle .

Jutro test obciążeniowy pod kuratelą Żabola , człowieka któremu prąd się kłania .
Czyli będzie CDN

ps
Post ten powstał całkiem z nudów i co by się działo

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 17:25 #455022

koszt z przesyłką?

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 17:29 #455023

Wysyłka jest za "frytki", z opcją z PL, mnie wyszło coś ok 380zł

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 17:33 #455024

A teraz trochę plusów jak na razie
- dosyć długi kabel pozwalający zaparkować auto w cieniu, a panel zostawić na słońcu
- waga , coś ok 1,5 kg
- na pokrowcu ochronnym są wszyte oczka pozwalające przywiązać , przyszpilić , zawiesić
- w regulatorze dwa wyjścia dodatkowe USB każde po 5V/2A
- dodatkowa wtyczka pozwalająca domotać dodatkowe urządzenie odbiorcze.

CDN

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 17:45 #455025

testuj, testuj bo niby mam dwa aku ale czasem lodówka ten hotelowy szybko na postoju rozładowuje

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 17:58 #455026

Warto sprawdzić przy tym napięciu jaki będzie prąd. Fajnie wygląda ten zestaw. Testuj może się zdecyduję choć pierwotnie chciałem 2x100 W.

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 18:07 #455028

Jest opcja 110W , ale jakoś tak słabo finansowo wychodziło

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 18:22 #455030

Z teoretycznych 80Wp w upał zostanie może 60 (bardziej 50) w idealnych warunkach, bardzo spada wydajność paneli jak się nagrzeją. Chmury, cień, mgła, brak przejrzystości powietrza bardzo zmniejszają produkcję.

Oceniam że taki panel wytworzy w bardzo dobrych warunkach maksymalnie 500Wh czyli jakieś 35Ah bardzo optymistycznie licząc.

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 18:35 #455032

Jak utrzyma 50W to i tak będę zadowolony

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 18:43 #455033

czekam na kolejne relacje jak na nastepny odcinek Klanu!

wygląda ciekawie

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 19:04 #455036

A tymczasem na Alle....go:

Panel

To dobre w sytuacji opisanej przez Pepka (brak miejsca na dachu etc.). Jeżeli jednak miejsce jest to polecam rozejrzeć się za innymi rozwiązaniami (inne=wydajniejsze w podobnych pieniądzach).

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 19:08 #455037

Jak szukałem to nie było tej oferty .
W Juli jest aktualnie taka opcja

www.jula.pl/catalog/wypoczynek/wypoczynek/przyczepy-kempingowe-i-kampery/ogniwa-sloneczne/pakiet-paneli-slonecznych-007982/
I z tego co się rozglądałem to za zestaw jest ok

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 19:53 #455038

Też miałem taki kupić przed wakacjami, ale za późno się zdecydowałem. W Albanii spotkałem się z ekipą co na patrolach mieli zamontowane te panele 100W. Mówili, że przez 3-4 dni postoju nie muszą odpalać silników, prądu starcza na lodówki i wieczorne oświetlenie ledami miejsca pod zadaszeniem. Więc chyba wychodzi na to, że to może działać.

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 20:21 #455039

Jutro jak będzie "padało" słońce zamiast deszczu to go pomierzymy...Jeśli wypluje z siebie więcej niż 50W to i tak wystarczy na lodówkę kompresorową i ładowanie "phonóf"...no może nie na stałe ale na 3-4 dni postoju bez odpalania powinno dać radę.....lodówka kompresorowa pożera jakieś 15-30Ah na dobę w zależności od temperatur...

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 20:47 #455040

Weź jeszcze ten magiczny przyrząd do sprawdzania USB , sprawdzimy go po całości

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 20:48 #455041

Doktorat machniecie z pronduf widzę jutro

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 20:50 #455042

Zabol napisał:
Jutro jak będzie "padało" słońce zamiast deszczu to go pomierzymy...Jeśli wypluje z siebie więcej niż 50W to i tak wystarczy na lodówkę kompresorową i ładowanie "phonóf"...no może nie na stałe ale na 3-4 dni postoju bez odpalania powinno dać radę.....lodówka kompresorowa pożera jakieś 15-30Ah na dobę w zależności od temperatur...


Lecę na pięterko co bym go jutro nie zapomniał...)))

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 20:53 #455043

Bary napisał:
Doktorat machniecie z pronduf widzę jutro


Łoj tam...łoj tam....50Watami to se można popić co najwyżej...

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 21:08 #455044

Panel tej samej firmy od 2 mc i ja posiadam tyle że wersja walizkowa aby i na budowie użyć i w cywilnym aucie
pl.aliexpress.com/item/32771666764.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.36225c0fzzywWc

Spokojnie lodówkę kompresorową wyżywia i smartphona ładuje w dni mniej słoneczne (Panel mono).

Przy okazji doktoratów obadajcie kryształy poli i mono. Poli gorsze i droższe ale lepsze w pochmurne dni mono w dni słoneczne mają większą skuteczność i są lekko tańsze.

Minus walizkowego rozwiązania to waga i to że otwiera się wzdłuż krótszej krawędzi przez co raczej na szerokość bagażnika nie wejdzie bo ma ponad 130cm.

Odp: Więcej prądu na postoju czyli panel słoneczny 80W 20 sierpnia 2019 21:13 #455045

Aaa
chłopaki z patroli mieli zamontowane te panele na maskach aut na stałe. Chyba jednak wolałbym normalnie luzem mieć, większe pole do ekspozycji na słońce.
Moderatorzy: cobra75
Wygenerowano w 0.25 sekundy
 

Wszelkie prawa zastrzeżone - logo landklinika.pl chronione jest prawem autorskim. Wykorzystywanie bez pisemnego zezwolenia zabronione.